Pwint skrev: ↑05 mai 2022, 19:17
Men kan vi stole på VG her? Dersom det er 649 for hele pakken inkludert Viaplay mm. så kan det jo være slik at man kan velge bort noe og betale kun for PL?
De legger seg på TV2 sin linje, og kjører tilnærmet identiske abonnementsvalg. Da
må man kjøpe den dyreste pakka for å se PL. Eneste måten Nent kan tjene inn milliardene de har kastet på dette.
Man kan heller ikke se fotball på flere skjermer samtidig, per retningslinjer fra Premier League og FA. Slik hindrer man deling av abonnement, som var meget populært da Sumo entret banen flere år tilbake.
Helt latterlig at de får holde på slik. Overby hverandre på rettigheter for hele Norden, for så å subsidiere lavere kostnader i Danmark og Sverige, ved å ta blodpris i Norge. Ja, vi tjener mer i Norge, men dette er ikke noe de fleste kan ta seg råd til når levekostnadene skyter til værs i takt med "det grønne skiftet", samt andre forhold som gradvis forverrer nordmenns kjøpekraft.
Eneste måten å få slutt på dette, og presse prisene ned, er at nordmenn boikotter hele greia i stor stil. Da
må de skru ned prisene, og ingen kommer til å våge å by så høyt for rettighetene neste gang det er budrunde.
NRK burde egentlig kjøpt alle rettighetene på engelsk fotball og UEFA. Det hadde de lett hatt råd til, all den tid de får ca. 6 milliarder kroner årlig via skattelisensiering, betalt av oss!
Kommer aldri til å skje, før Ola Nordmann er så økonomisk presset på alle fronter at den gjennomsnittlige familie må velge mellom båter, hytter og sydenturer på ene siden, og å brødfø familien på andre. Er vel dit vi er på vei innen ti år?
/Rant over
