Verdens 100 beste?

Resten av verdens fotball diskuteres her, inkl norsk fotball.
Svar
Brukeravatar

Trådstarter
Ryder
Innlegg: 3312
Registrert: 03 jun 2019, 09:59
Sted: Trondheim
Vært fan siden: 1981
Liker gitt: 1417
Liker mottatt: 6411

Guardian, ved hjelp av en rekke bidragsytere, har hatt en stor kåring av verdens 100 beste spillere i 2022. Hele lista ble presentert i dag:

https://www.theguardian.com/football/ng ... world-2022

Vi er representert med Casemiro (15), Bruno Fernandes (28), Marcus Rashford (58), Lisandro Martinez (81) og Rafael Varane (85). Uavhengig av plassering, så er vel dette de samme fem spillerne jeg ville spådd på lista (kanskje med Shaw og Eriksen som outsidere).

Har ikke så sterke meninger om slike ting, og er ikke så opptatt av at United-spiller skal havne høyt på slike kåringer - men ganske tydelig at det er en del "recency bias", der spillere med et godt VM kommer uforholdsmessig høyt. Alexis Mac Allister og Cody Gakpo helt oppe på topp 50. Enzo Fernandes, Rafael Leao og Emiliano Martinez foran Bruno Fernandes, for eksempel (selv om Bruno hadde et vel så godt VM som de fleste av dem).
Tror vel også Rashford hadde vært høyere dersom stemmene hadde blitt samlet inn i dag og ikke for noen uker siden.
Innlegget er likt av: JørgenT, Pink Final

JørgenT
ronoD
Innlegg: 368
Registrert: 01 jun 2021, 06:56
Vært fan siden: 1998
Liker gitt: 444
Liker mottatt: 633

Legg som deg ikkje SÅ mykje i desse kåringane, men Emiliano Martinez på 20. Plass er på grensa for å sei det mildt. Og son, Foden, og Silva BAK er jo heilt...vel, spesielt. Syns også De Bruyne går Håland ein høg gong. Nicolas Otamendi er også i beste fall med på gamle merittar. Nesten eit hån mot spelarar som faktisk har komt eit stykke for å sei det sånn.
Litt partisk å meine at De Gea bør vere minst den 100 beste spelaren i verda?
Innlegget er likt av: Pink Final, RedTrafford
Svar